Na dovolenou s knížkou aneb Už jste četli naše bestsellery?

Léto opravdu začalo a mnozí se chystají na dovolenou, nebo alespoň na prodloužený víkend či pár dní volna. A jestli čtete tento článek, předpokládám, že vám u toho nesmí chybět dobrá kniha. Mám pro vás tedy pár tipů:

Naše bestsellery:

Suverénně nejprodávanější je už několik měsíců Dalej jest noc Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski. Dvě knihy, o nichž už jsme psali, protože lámaly rekordy prodejnosti v našem e-shopu, a které jsou nyní k dostání zpravidla na požádání, protože ve chvíli, kdy se objeví, už jsou opět prakticky vyprodané. Pojednávají o tragických osudech polských Židů v letech 1943-1945. Dva renomovaní polští autoři - publicistka a historik - vycházejí z podrobného průzkumu a poukazují na to, že podíl Poláků na likvidaci Židů byl mnohem větší, než se doposud přiznalo. Uvádějí, že dva ze tří Židů, kterým se podařilo uniknout před deportací nebo utéct přímo během transportu, zahynuli buď přímo rukou polských spoluobčanů, nebo za jejich významného přičinění.
 
Druhé místo zaujala knížka Czerwona jaskółka. Knížka, která potěšila všechny milovníky napětí. Její autor, Jason Matthews, je bývalý agent CIA, takže má jistě z čeho čerpat. Pracoval u CIA 33 let v tajných operacích, mimo jiné také v Rusku, kam nás zavádí právě jeho prvotina, za niž získal cenu Edgar za nejlepší debut roku.
 
Momentálně bronzovou příčku u nás získává krásná encyklopedie Heraldyka i weksylologia. Ta bezesporu potěší všechny milovníky historie. Heraldika je pomocná věda, která se zabývá pravidly a zvyklostmi, podle nichž se tvořily, popisují a určují znaky. A tato kniha je plná nejen erbů a praporů, ale také heraldických figur, grafických symbolů, pečetí, mincí, obrazů, map a mnoho dalšího. Skvělý průvodce na výlety za hrady a zámky!
 
Ať už si vyberete kteroukoliv knihu, přejeme, ať jsou chvíle s ní příjemné, stejně jako celé léto!