Vážení zákazníci, rádi bychom upozornili na to, že doba vyřízení objednávky zatím stále ještě může trvat déle než týden. Berte proto termíny odeslání jako hrubě orientační. Pro více informací se na nás neváhejte obrátit. Děkujeme za pochopení.

Knižní blog? Zkuste naše tipy!

Literárních blogů je jako hub po dešti - a stále přibývají. Jsou dobrým zdrojem inspirace pro ty, kdo si rádi nechají při výběru knih poradit někým, kdo už je přečetl. Navštivte s námi pár těch, které jsme pro vás vybrali...

Dobrý český blog, který se zabývá (nejen) polskou literaturou, je pouze jeden - kurwa czytaj. O autorech se toho sice moc nedozvíme, ale je zřejmé, že k polské literatuře mají blízko. Přečíst si zde můžete např. recenzi knihy Czarna Madonna, jejímž autorem je současný polský autor Remigiusz Mróz.
 

Literatura není zrovna polským národním sportem - průzkumy ukazují, že celá polovina Poláků vůbec nečte. Přesto druhou polovinu tvoří také lidé, kteří se proti tomu vymezují a průměrné množství přečtených titulů významně navyšují. Takže navzdory tomu, že Poláci v průměru čtou velice málo, najdeme mezi nimi mnoho blogerů.
 
Jedním z blogů, který mě zaujal najdete na adrese http://www.czytamwszedzie.pl/ Tento blog je tvořen recenzemi mnoha lidí - novinářů, kritiků a recenzentů, autorů a odborníků, ale také fanoušků a milovníků čtení. Články na blogu jsou rozděleny do čtyř kategorií - pojednávají o novinkách, zahrnují recenze přečtených knih, rozhovory s autory a zvou na události, které jsou s knihami spojené. Přečíst si zde můžete např. recenzi knihy Pod szkarłatnym niebem, kterou napsal Mark Sullivan.
 
Největší množství fanoušků má blog Czytam, bo lubię. Autorkou je Agnieszka Kalus, která píše o knihách již od roku 2008 a působí rovněž jako překladatelka z angličtiny. Na Facebooku už má více než 23 tisíc fanoušků. Na jejím blogu si můžete přečíst např. recenzi knihy Tatuażysta z Auschwitz, jejíž autorkou je Heather Morris.
 
Do třetice nabízím blog Złodziejka Książek. Tento blog existuje už od roku 2010 a autorka sama uvádí, že jeho součástí jsou subjektivní a amatérské recenze knih, které přečetla. Její blog má více než 1000 pravidelných čtenářů a najdete v něm nejen "nejlepší" knihy, ale i ty "nejhorší".
 
Jak už jsem uvedla, polských blogů je opravdu hodně a toto jsou tři, které by se vám mohly líbit. Pokud toužíte po dalších, na internetu jistě najdete to, po čem toužíte. Přeji vám příjemné počtení - a snad najdete i inspiraci pro další četbu. Pokud narazíte na nějaký zajímavý blog, budu ráda, když nám o něm napíšete :-)