Pokud potřebujete pomoct s výběrem, napište nám, seženeme i knihy, které nemáme v nabídce, pokud jsou v Polsku k dispozici.

Dalej jest noc Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski

Kód: 2712
1 082 Kč –36 %
Dalej jest noc
1 082 Kč –36 % 692 Kč
Odesíláme do 10 pracovních dnů
Můžeme doručit do:
20.7.2022

Autor: Barbara Engelking, Jan Grabowski a kolektiv

Nakladatelství: Centrum Badań nad Zagładą Żydów

Počet stran: 1700

Vazba: Měkká

Rozměr: 160 x 240 mm

Datum vydání: 20. 4. 2018

ISBN: 9788363444648

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dvousvazkové vydání je shrnutím několikaletého výzkumného projektu, který realizovalo Centrum Badań nad Zagładą Żydów IFiS PAN pt. "Strategie przetrwania Żydów podczas okupacji w Generalnym Gubernatorstwie, 1942-1945. Studium wybranych powiatów"

Židovská iniciativa tváří v tvář holocaustu. Jejich odvaha a mobilita, s jakou oběti bojovaly o vlastní život i o životy svých nejbližších. Od okamžiku, kdy byl spuštěn program likvidace, kdy sotva někdo mohl mít nějaké iluze o konečných cílech německé politiky, Židé zintenzivnili svůj boj o přežití. Od budování skrýší v domech a pod domy po navazování kontaktů s árijskou rasou a útěky za hranice, především na Slovensko a do Maďarska. Nejčastěji však hledali pomoc u svých sousedů a na vesnicích...

Kontroverzní kniha, která objasňuje roli Poláků během holocaustu za druhé světové války. V Polsku vzbudila velký rozruch, protože ukazuje, že velké množství Poláků pomáhalo Židy nejen chytat, ale někteří se sami uchýlili k jejich vraždění...

 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení