Vážení zákazníci, v poslední době evidujeme problémy s doručováním zásilek z Polska, momentálně tedy nemůžeme garantovat vyřízení objednávek do týdne. Přesto Vaše objednávky vyřizujeme v co nejkratší době. Za komplikace se velice omlouváme. Pokud potřebujete pomoct s výběrem, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám poradíme! Seženeme i knihy, které nemáme v nabídce, pokud jsou v Polsku k dispozici, kontaktujte nás a my uděláme maximum, abyste své knihy obdrželi co nejdříve!

Dziewczęta z Auschwitz

Kód: 6059
402 Kč –28 %
Dziewczęta z Auschwitz
402 Kč –28 % 289 Kč
Zpravidla odesíláme do týdne
Můžeme doručit do:
2.11.2021

Autor:  Sylwia Winnik

Nakladatelství: Muza

Počet stran: 304

Vazba: Tvrdá

Rozměr: 165 x 240 mm

Rok vydání: 2018

ISBN: 9788328708372

Detailní informace

Detailní popis produktu

Šokující vyprávění žen, které zažily peklo německého koncentračního tábora Auschwitz Birkenau (Osvětim - Březinka). Autorka se setkala s každou z těch, které jsou v knize uvedeny, a povídala si s nimi, aby mohla jejich vzpomínky zprotředkovat čtenářům.

Leokadia Rowińska přišla do tábora, když byla v třetím měsíci těhotenství. Vzpomíná, jak krutě se s nastávajícími matkami v táboře zacházelo. Její syn Ireneusz se stal nejmladší obětí pochodu smrti. Pochovala ho v krabici od špaget.

Zofia Wareluk se v táboře narodila a svůj smutný příběh vypráví na základě vzpomínek matky.

Urszula Koperska přišla do tábora jako osmileté dítě. Vzpomíná na hlad, stesk i strach a její vzpomínky představují příběh každého jednotlivého dítěte, které se do koncentračního tábora dostalo. V budově, v níž Urszula byla, kreslil vězeň malíř na stěny obrázky, které se tam nacházejí dodnes.

Walentyna Nikodem byla v táboře svědkem častého hrůzného chování esesmanek. Byla to právě ona, kdo se na konci války setkal s jednou z nejbestiálnějších vražedkyň a dopomohla k její popravě.

To zdaleka nejsou všechny příběhy, které by nikdy neměly být zapomenuty. Nezapomeňme na dívky, které tímto hrůzným místem prošly, protože tady zažily pravé peklo, které se navždy vrylo do jejich paměti, ze které nezmízí. Zůstanou v jejich vzpomínkách. V jejich nočních můrách...

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.