Vážení zákazníci, během srpna se může doba vyřízení vaší objednávky prodloužit a může se stát, že nebudeme moct okamžitě reagovat na případné dotazy. Přesto uděláme vše pro to, abyste rozdíl v kvalitě našich služeb příliš nepocítili. Za vzniklou situaci se velice omlouváme.

Dziewczęta z Auschwitz

Kód: 6059
402 Kč –30 %
Dziewczęta z Auschwitz
402 Kč –30 % 279 Kč
Odesíláme do 10 pracovních dnů
Můžeme doručit do:
11.10.2023

Autor:  Sylwia Winnik

Nakladatelství: Muza

Počet stran: 304

Vazba: Tvrdá

Rozměr: 165 x 240 mm

Rok vydání: 2018

ISBN: 9788328708372

Detailní informace

Detailní popis produktu

Šokující vyprávění žen, které zažily peklo německého koncentračního tábora Auschwitz Birkenau (Osvětim - Březinka). Autorka se setkala s každou z těch, které jsou v knize uvedeny, a povídala si s nimi, aby mohla jejich vzpomínky zprotředkovat čtenářům.

Leokadia Rowińska přišla do tábora, když byla v třetím měsíci těhotenství. Vzpomíná, jak krutě se s nastávajícími matkami v táboře zacházelo. Její syn Ireneusz se stal nejmladší obětí pochodu smrti. Pochovala ho v krabici od špaget.

Zofia Wareluk se v táboře narodila a svůj smutný příběh vypráví na základě vzpomínek matky.

Urszula Koperska přišla do tábora jako osmileté dítě. Vzpomíná na hlad, stesk i strach a její vzpomínky představují příběh každého jednotlivého dítěte, které se do koncentračního tábora dostalo. V budově, v níž Urszula byla, kreslil vězeň malíř na stěny obrázky, které se tam nacházejí dodnes.

Walentyna Nikodem byla v táboře svědkem častého hrůzného chování esesmanek. Byla to právě ona, kdo se na konci války setkal s jednou z nejbestiálnějších vražedkyň a dopomohla k její popravě.

To zdaleka nejsou všechny příběhy, které by nikdy neměly být zapomenuty. Nezapomeňme na dívky, které tímto hrůzným místem prošly, protože tady zažily pravé peklo, které se navždy vrylo do jejich paměti, ze které nezmízí. Zůstanou v jejich vzpomínkách. V jejich nočních můrách...

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.