Ve dnech 13. 7. - 21. 7. nebudeme vyřizovat objednávky z důvodu dovolené, došlé objednávky pak vyřídíme v co nejkratší možné době. Za komplikace se velice omlouváme, jako omluvu přijměte slevový kód DOVOLENA a ušetřete 100 Kč při nákupu nad 450 Kč.

Dubnová knižní bomba

Překvapením měsíce dubna byl dvousvazkový titul Dalej jest noc

Že jste o této knize ještě neslyšeli? Pak vězte, že jste přišli o hodně, alespoň, pokud Vás zajímají novodobé (nejen) polské dějiny.

Na konci měsíce měl vyjít tento titul, který vznikl na základě výzkumného projektu. Ještě před jeho vydáním začaly chodit objednávky také v našem e-shopu. To jsme ještě netušili, o jakou bombu půjde.

 

Kniha pojednává o kontroverzním tématu vztahu Poláků k Židům během druhé světové války. Na základě nově odhalených skutečností bez příkras odhaluje tisíce případů, kdy Poláci udávali, chytali a někdy dokonce sami zabíjeli své známé a sousedy, a to třeba jenom za půl kila cukru. Například čekali u kolejových tratí a chytali Židy, kterým se podařilo utéct z vlaku, který je vezl do koncentračního tábora, někteří však důvěřivé sousedy, kteří jim nabídli svůj majetek za pomoc, neváhali chladnokrevně zabít.
 
V současné době, kdy se PiS (polská sociálně konzervativní strana Právo a Spravedlnost) snaží celý svět přesvědčit o tom, že Poláci neměli s vyvražďováním Židů nic společného, se tato kniha stala skutečně časovanou bombou. Vždyť autoři dokonce museli do poslední chvíle tajit obsah knihy, aby jejímu vydání nebylo zabráněno.
 
Pro velký zájem jsme knihu dali do nabídky také - což mělo pro nás netušené následky. Vydání knihy se totiž nejdříve zpozdilo, takže jsme s napětím očekávali, kdy bude dostupná, navíc byla z velké části vyprodána již v předprodeji, takže sotva se objevila, už zase jsme čekali na dotisk. Naše práce se tedy proměnila v detektivní počin, kdy neustále kontrolujeme její dostupnost, abychom vám ji mohli nabízet i nadále. Proto je však dostupnost knihy "Na dotaz" - nemůžeme totiž zaručit, že ji odešleme do týdne. Nicméně ručíme za to, že pokud je, seženeme ji a vy si určitě počtete! Jak jinak si vysvětlit, že kniha se stala okamžitě naším bestsellerem číslo jedna a nejprodávanějším titulem za dobu existence našeho e-shopu?
 


Knihu můžete objednat zde