Ve dnech 13. 7. - 21. 7. nebudeme vyřizovat objednávky z důvodu dovolené, došlé objednávky pak vyřídíme v co nejkratší možné době. Za komplikace se velice omlouváme, jako omluvu přijměte slevový kód DOVOLENA a ušetřete 100 Kč při nákupu nad 450 Kč.

Eksperyment Opowieść o mrocznej godzinie w dziejach medycyny

Kód: 2844
402 Kč
Odesíláme do 10 pracovních dnů
Můžeme doručit do:
29.7.2024

Autor: Luke Dittrich

Nakladatelství: Znak

Počet stran: 496

Vazba: Tvrdá

Datum vydání: 12. 2. 2018

ISBN: 9788324047253

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kniha, v které Luke Dittrich popisuje smutný příběh "paicenta H. M." - sedmadvacetiletého Henryho, kterého autorův dědeček operoval v roce 1953.
 
Henry trpěl epileptickými záchvaty. V roce 1953 se obrátil na doktora Williama Scovillea. Ten lokalizoval epilepsii ve vnitřních částech spánkového laloku a nabídl jejich vyříznutí, které mělo Henryho vyléčit. Operace sice vyřešila jeho problémy s epilepsií, ale zároveň způsobila vážná a nevratná poškození jeho mozku a Henry od té doby trpěl těžkou anterográdní amnézií, tzn. že Henry nebyl schopen uložit nové události do dlouhodobé paměti, navíc si nemohl vzpomenout na velkou část toho, co se stalo cca dva roky před operací, ale ani na část starších událostí. Henry a jeho mozek se následně stali předmětem dlouhého bádání, medicína díky nim získala mnoho cenných poznatků. Luke Dittrich se však zabývá etickou stránkou případu a tenkou hranicí mezi prospěšným a nebezpečným...
 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.