Pokud potřebujete pomoct s výběrem, napište nám, seženeme i knihy, které nemáme v nabídce, pokud jsou v Polsku k dispozici.

Nienawiść

Kód: 6206
290 Kč –18 %
Nienawiść
290 Kč –18 % 238 Kč
Odesíláme do 10 pracovních dnů
Můžeme doručit do:
20.7.2022

Autor: Stanisław Srokowski

Nakladatelství: Prószyński Media

Počet stran: 296

Vazba: Měkká

Rozměr: 140 x 205 mm

Rok vydání: 2019

ISBN: 9788380690783

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sbírka příběhů, která se stala předlohou filmu Wojciecha Smarzowskiego o Wołyniu. Polské Kresy vytvořily svou vlastní krásnou legendu, zrodily tak velké legendy literatury jako byl Mickiewicz, Słowacki, Schulz a Herbert, ale také se staly zemí popravy a hrozných zločinů genocidy. A tyto zločiny, které byly provedeny v letech 1939-1947 na Polácích, Židech, Arménech ukrajinskými nacionalistickými formacemi, se vracely ve vleku odvetných opatření. Nienawiść je kniha o těch časech, o kolapsu hodnot, o konfliktu svědomí a dramatu lidské důstojnosti, jakož i o vzpomínce, o níž napsal kardinál Stefan Wyszyński: „Když lidská paměť zhasne, kameny stále hovoří.“ Tato sbírka šokujících příběhů neumožňuje mluvit pouze kameny. V obrazech plných hloubky a pravdy Srokowski zachraňuje svět, na který by mnozí rádi zapomněli. S mimořádným výrazem a citlivostí se ohýbá nad každou obětí, s každým utrpením se spojuje a varuje před nenávistí.

Stanisław Srokowski je básník, prozaik, dramatik, literární kritik, překladatel. Narodil se v Kresech; po jeho vyloučení v roce 1945 se usadil se svou rodinou ve Szczecińskiem. Studoval na WSP v Opole (diplom 1960), pracoval v Legnicy jako učitel. Po 68. březnu, kdy byl nucen opustit školu, se usadil ve Wrocławiu, mimo jiné zaměstnán v Senior klubu a jako novinář. Během stanného práva byl vyloučen z redakce; téměř dva roky nezaměstnaný. V letech 1990–1993 působil jako přednášející Uniwersytetu Wrocławskiego. Aktivní účastník aktivit pro morální, sociální a politickou obnovu země. Založil Solidarność v redakční kanceláři Wiadomości, radil Z.W. NSZZ Solidarność R.I. ve Wrocławiu; byl mluvčím odboru. Autor mnoha románů, životopisných knihy, divadelních a rozhlasových her.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení