Lednové novinky

Na co se u nás můžete v lednu těšit? Připravili jsme pro vás ukázku toho, co u nás nově najdete. Ať už se polštinu teprve učíte jako cizí jazyk, nebo ji už skvěle ovládáte, jistě u nás najdete něco pro sebe.

Vzhledem k poptávce jsme pro vás vytvořili novou rubriku “Učebnice, slovníky”. Postupně se budeme snažit přidat další knihy, všechny jsou však vydané v Polsku (tzn. učebnice vytvořené Poláky pro cizince ap.). V případě zájmu se na nás obraťte, nabídka je poměrně pestrá, ale vzhledem k tomu, že popisky vytváříme sami, vkládání nových knih nějakou dobu trvá. A které stojí za prohlédnutí?

Słownik ortograficzny PWN

Slovník obsahuje na 50 000 hesel, z toho 1 000 nových. Jsou mezi nimi i nejnovější slova (anime, biletomat, bloger, dissować, dżihadysta, elektrośmieć, etka, fejk, himalaje, hejterski, hipsterka, lajkować, niekapek, owatować, real, start-up, ściema, wiral), varianty slov (bluff - blef; filung - filunek; hacker - haker; kickbokser - kick bokser; interface - interfejs), slova, která podobně zní, ale jinak se píší (jednakże by - jednak żeby), běžně užívané výrazy, jejichž psaní může působit potíže, ale také slova, která se užívají už dávno, ale v jejichž pravopisu došlo ke změně.

Cena 234,- Kč

Słownik języka polskiego PWN

Tento slovník sice není úplnou novinkou na polském trhu, ale bezesporu jde o jeden z nejkvalitnějších polských slovníků.

Slovník obsahuje:

  • na 36 000 nejčastěji užívaných výrazů
  • více než 3000 nových hesel, nejnovější výrazy (např. becikowe, blog, clubbing, eurodeputowany, lobby, niskopodłogowy, offowy, recykling, speckomisja)
  • nejčastěji užívané speciální termíny, fráze, informace o skloňování v tabulkách a další

Pramenem, ze kterého slovník vychází, je elektronický Korpus Języka Polskiego PWN

Cena 282,- Kč

 

Radši byste něco ke čtení?

Angela Merkel i kryzys migracyjny. Dzień po dniu

Kniha německého žurnalisty Robina Alexandera, který je jedním z nejuznávanějších znalců německé politické scény a jejího zákulisí. Ukazuje jej kriticky měnící se podle momentálních nálad ve společnosti a snažící se zachovat za všech okolností pozitivní mediální obraz. Odhaluje 180 kritických dnů: 13. 9. 2015 byl totiž vydán příkaz k uzavření německo-rakouské hranice. Na poslední chvíli však bylo rozhodnutí změněno - avšak z výjimečného stavu vyplynul půl roku trvající příliv utečenců, během něhož přišlo do Německa okolo milionu migrantů především ze Sýrie, Iráku a Afghánistánu…

Cena 314,- Kč

Nebo chcete něco k poslechu?

Początek

Harvardský profesor Robert Langdon přijíždí do Guggenheimova muzea jako jeden z účastníků odhalení velkého objevu. Pořadatelem akce je miliardář a futurista Edmont Kirsch, který je díky svým moderním vynálezům celosvětově uznávaný. Kdysi navíc patřil k Langdonovým studentům. Jeho prezentace předčí veškerá očekávání, jenže večer je narušen a hrozí, že Kirschův objev bude navždy ztracen. Langdon je donucen k zoufalému rozhodnutí, aby mohl z Bilbaa utéct spolu s ředitelkou muzea Ambrou. Spolu se musí dostat do Barcelony, aby našli záhadné heslo, které vede k odhalení Kirschova tajemství. Během hledání jsou však v nebezpečí a musí se ukrývat před mocným nepřítelem, který je podle všeho napojený na španělský královský palác...

Cena 289,- Kč

Je libo čtení pro ženy okořeněné špetkou humoru?

48 tygodni

Kolik se toho může stát jedné rodině během 48 týdnů? I když Natasza miluje své blízké, řešení každodenních problémů doma není zrovna tím, co by ji nějak zvlášť bavilo. Když pohár její trpělivosti přeteče, rozhodne se, že je nejvyšší čas vrátit se ke studiu a začít s prací...

Cena 265,- Kč

Pokud vás zajímá konkrétní kniha (či autor), neváhejte se na nás obrátit na adrese info@polskeknihy.cz