Vážení zákazníci, v poslední době evidujeme problémy s doručováním zásilek z Polska, momentálně tedy nemůžeme garantovat vyřízení objednávek do týdne. Přesto Vaše objednávky vyřizujeme v co nejkratší době. Za komplikace se velice omlouváme. Pokud potřebujete pomoct s výběrem, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám poradíme! Seženeme i knihy, které nemáme v nabídce, pokud jsou v Polsku k dispozici, kontaktujte nás a my uděláme maximum, abyste své knihy obdrželi co nejdříve!

Adventní přání pro vás

Františka zapálit, pustit koledy, uvařit si kakao (nebo svařák) a sednout si na chvíli do křesla, zachumlat se do deky - a vydat se na chvíli do jiného světa prostřednictvím oblíbené knížky. Že se vám toto před Vánoci rozhodně nepoštěstí? Tak snad alespoň o svátcích. Protože po Vánocích chceme být přece odpočatí a v pohodě...

Ať už o Vánocích dáváte přednost samotě nebo širokému kruhu rodiny a přátel, přejeme vám, ať proběhnou podle vašich představ - ne podle reklam z televize. Fakt už nevíte, kdy ještě máte stihnout umýt okna? Jsme přesvědčení o tom, že pokud je přes ně vidět, svět se nezboří. Víte, co je důležitější? Abyste si předvánoční čas užili v klidu. Vždyť advent by měl být především časem pozastavení a rozjímání, ne zběsilého běhání za dárky a dokonale naklizeným bytem. Zastavte se na vašem náměstí, dejte si něco teplého a kochejte se všemi světýlky. Protože advent je jenom jednou v roce...

Víme vůbec ještě, co advent původně znamenal? Většina z vás asi odpoví, že je to období před oslavou narození Ježíška. A máte pravdu - čtyři neděle před Štědrým dnem zapalujeme jednu svíčku za druhou na adventním věnci, abychom si připomněli, že se blíží. Ale advent býval především radostným očekáváním (ne uhoněným obdobím, kdy se všichni mračí a nadávají na to, jak nestíhají). Byl časem rozjímání a dobročinnosti (ne honbou za tím, abych sám měl co nejvíc). Naši předkové prožívali zklidnění - zemědělské práce skončily a oni trávili čas doma, společně s ostatními, víc si povídali. No řekněte sami - nezkusíme letos ten advent prožít trochu jinak?

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení