Podzimní novinky

Září a říjen byly měsíce bohaté na knižní novinky - tady je malá ochutnávka..

It Ends with Us

Další z knih Colleen Hoover - a znovu jde o příběh ženy a její lásky.

Naše anotace:

Lily to neměla vždycky snadné, ale to ji neodradilo od toho, aby si šla za tím, čeho chtěla dosáhnout. A tak se dostala z malého městečka v Maine, kde vyrostla, vystudovala vysokou školu a přestěhovala se do Bostonu. Když potom potkala neurochirurga Rylea, zdá se, že její život je tak skvělý, že to snad ani nemůže být pravda. Jenže pak se objeví Altas, její bývalá láska, která ji pojí s minulostí, kterou se Lily snažila pohřbít. On býval její spřízněnou duší, jejím ochráncem. Když se Atlas znovu ukáže v jejím životě, je v ohrožení všechno, co vybudovala…

Emancypantki

Nakladatelství Bellona přináší nové vydání klasického díla polské literatury, jednu z prvních knih, která pojednávala nejen o ženské emancipaci, ale o ženách vůbec.

Naše anotace:

Magdalena je citlivou dívkou, která ale zároveň touží po emancipaci. Naráží však na překážky a nakonec se uchyluje do kláštera, aby před problémy utekla.

Kniha popisuje ženské emancipační hnutí v Polsku; autor s emancipací žen souhlasil, ale zároveň viděl jeho úskalí.

Papież, który zapalił świat

Kniha o jednom z nejvlivnějších lidí současnosti. Jaký je vlastně papež František?

Naše anotace:

"Snažím se být odvážný, jít kupředu a nehledět na následky."

Kniha o papeži, který dělá věci jinak, po svém - ať už se to lidem líbí, nebo ne. Kniha autora, který je slavným religionistou a jehož kniha o papeži Janu Pavlovi II. byla předlohou pro film Karol. Człowiek, który został papieżem.