Vážení zákazníci, v poslední době evidujeme problémy s doručováním zásilek z Polska, momentálně tedy nemůžeme garantovat vyřízení objednávek do týdne. Přesto Vaše objednávky vyřizujeme v co nejkratší době. Za komplikace se velice omlouváme. Pokud potřebujete pomoct s výběrem, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám poradíme! Seženeme i knihy, které nemáme v nabídce, pokud jsou v Polsku k dispozici, kontaktujte nás a my uděláme maximum, abyste své knihy obdrželi co nejdříve!

Co se prodává před Vánoci nejvíc? To nie jest raj!

Když tato kniha vyšla, vzbudila obrovský zájem. V Polsku i v Česku. Vždyť jenom u nás se okamžitě vyšvihla na první místo mezi vyhledávanými výrazy a následně i v prodeji - každý týden jich prodáváme několik kusů. Aby také ne - po téměř láskyplných pojednáních o Češích z pera jiných autorů, v jejichž čele stojí Mariusz Szczygieł, přichází naprostá kritika a obraz toho, co je v Česku špatně. Ačkoliv je autor Michał Zabłocki bohemista (tzn. člověk, který se zabývá českou historií, kulturou a jazykem), podle jeho knihy by se dalo říct, že k Česku příliš kladný vztah nemá. Tvrdí, že vychází z rozhovorů s Čechy, kteří rozhodně tak šťastní a spokojení, jak si Poláci myslí, nejsou. Podle jeho slov je naše země plná korupce a lidí, jejichž jedinou činností je to, že ráno vstanou a odejdou do práce. Jsme prý "protivní, obézní a otrávení z politiky". Ženy u nás prý sedí doma u plotny a nejsou vůbec ambiciózní. Podle čeho usuzuje o sociálních poměrech v Česku? Z návštěvy Mostu a z pobytu ve Strašnicích.

Tvrdí, že knihu vydal pouze proto, aby Polákům ukázal pravou tvář Čechů. Prý Čechy miluje - jako dospělý muž.

Troufám si říct, že jeho pohled je opravdu omezený, a připadá mi hodně smutné, že takto představuje celý český národ (a to ještě "na základě pobytu v Česku", čili "důvěryhodně"). Jsem totiž pesvědčená o tom, že skutečnost je jiná. Paradoxně však kniha vzbudila mnohem bouřlivější reakce v Polsku než u nás.

Každopádně, pokud si chcete udělat vlastní názor, přečtěte si jeho knihu To nie jest raj

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení