Ve dnech 13. 7. - 21. 7. nebudeme vyřizovat objednávky z důvodu dovolené, došlé objednávky pak vyřídíme v co nejkratší možné době. Za komplikace se velice omlouváme, jako omluvu přijměte slevový kód DOVOLENA a ušetřete 100 Kč při nákupu nad 450 Kč.

Co se prodává před Vánoci nejvíc? To nie jest raj!

Když tato kniha vyšla, vzbudila obrovský zájem. V Polsku i v Česku. Vždyť jenom u nás se okamžitě vyšvihla na první místo mezi vyhledávanými výrazy a následně i v prodeji - každý týden jich prodáváme několik kusů. Aby také ne - po téměř láskyplných pojednáních o Češích z pera jiných autorů, v jejichž čele stojí Mariusz Szczygieł, přichází naprostá kritika a obraz toho, co je v Česku špatně. Ačkoliv je autor Michał Zabłocki bohemista (tzn. člověk, který se zabývá českou historií, kulturou a jazykem), podle jeho knihy by se dalo říct, že k Česku příliš kladný vztah nemá. Tvrdí, že vychází z rozhovorů s Čechy, kteří rozhodně tak šťastní a spokojení, jak si Poláci myslí, nejsou. Podle jeho slov je naše země plná korupce a lidí, jejichž jedinou činností je to, že ráno vstanou a odejdou do práce. Jsme prý "protivní, obézní a otrávení z politiky". Ženy u nás prý sedí doma u plotny a nejsou vůbec ambiciózní. Podle čeho usuzuje o sociálních poměrech v Česku? Z návštěvy Mostu a z pobytu ve Strašnicích.

Tvrdí, že knihu vydal pouze proto, aby Polákům ukázal pravou tvář Čechů. Prý Čechy miluje - jako dospělý muž.

Troufám si říct, že jeho pohled je opravdu omezený, a připadá mi hodně smutné, že takto představuje celý český národ (a to ještě "na základě pobytu v Česku", čili "důvěryhodně"). Jsem totiž pesvědčená o tom, že skutečnost je jiná. Paradoxně však kniha vzbudila mnohem bouřlivější reakce v Polsku než u nás.

Každopádně, pokud si chcete udělat vlastní názor, přečtěte si jeho knihu To nie jest raj