Ve dnech 13. 7. - 21. 7. nebudeme vyřizovat objednávky z důvodu dovolené, došlé objednávky pak vyřídíme v co nejkratší možné době. Za komplikace se velice omlouváme, jako omluvu přijměte slevový kód DOVOLENA a ušetřete 100 Kč při nákupu nad 450 Kč.

Folwark zwierzęcy

Kód: 474
81 Kč
Odesíláme do 10 pracovních dnů
Můžeme doručit do:
29.7.2024

Autor: George Orwell

Nakladatelství: Muza

Počet stran: 136

Vazba: Měkká

Rozměr: 125 x 190 mm

Rok vydání: 2017

Detailní informace

Detailní popis produktu

Alegorický román George Orwella, který dokázal pomocí zvířat nejen dokonale vystihnout lidskou povahu, ale také díky tomu skvěle vyjádřil kritiku k sovětskému totalitnímu systému.

Zvířata na farmě se vzbouřila a vyhnala lidi, aby se mohla o sebe starat sama. Vůdci se stala prasata, která symbolizují sovětské vůdce, kteří postupně zaváděli totalitářské postupy, až se jim podařilo nastolit brutální tyranii. Jejich věrnými "agenty" (jakousi tajnou policií) se stali psi, pracovní třídou koně, stádem, které slepě následuje své vůdce, se staly ovce, intelektuálem, který dokázal situaci nahlédnout a vidět i její důsledky, ale nedokázal se proti ní vzbouřit, protože věděl, že ovce se nenechají přesvědčit a psi jakoukoliv snahu o vzpouru zmaří, se stal osel atd.

Čtivý román, který se stal klasikou světové literatury -  a u nějž člověka až mrazí, když si uvědomí, jak dokonale Orwell vystihl lidský svět.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.