Ve dnech 13. 7. - 21. 7. nebudeme vyřizovat objednávky z důvodu dovolené, došlé objednávky pak vyřídíme v co nejkratší možné době. Za komplikace se velice omlouváme, jako omluvu přijměte slevový kód DOVOLENA a ušetřete 100 Kč při nákupu nad 450 Kč.

Emma

Kód: 6974
332 Kč
Odesíláme do 10 pracovních dnů
Můžeme doručit do:
29.7.2024

Autor: Jane Austen

Nakladatelství: Świat Książki

Počet stran: 480

Vazba: Měkká

Rozměr: 135 x 215 mm

Rok vydání: 2020

ISBN: 9788381395915

Detailní informace

Detailní popis produktu

V časech, kdy byly dívky vychovávány k tomu, aby se chovaly jako křehké květinky, nechala Jane Austen vzniknout hrdinku zcela odlišnou. Emma jako dívenka přijde o matku. Její otec je slaboch a hypochondr a ona se o něho nemůže opřít. Místo toho se ujme správy rodného panství. Aby celou situaci ustála, potřebuje být suverénní a rozhodná, jenom ona všemu rozumí a ví, co kdo potřebuje. Jenomže kvůli tomu přichází z průšvihu do průšvihu a těm, komu chtěla původně pomoct, často způsobí spíš nesnáze. Avšak díky tomu, že má dobré srdce, postupně zmoudří a přijde na to, které hodnoty jsou v životě důležité.

Román v současné době zažívá jakési znovuzrození - snad díky tomu, že i dnes má svým čtenářům co říct. K jeho popularitě jistě přispěl také film s Gwyneth Paltrow v hlavní roli).

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.