Vážení zákazníci, v poslední době evidujeme problémy s doručováním zásilek z Polska, momentálně tedy nemůžeme garantovat vyřízení objednávek do týdne. Přesto Vaše objednávky vyřizujeme v co nejkratší době. Za komplikace se velice omlouváme. Pokud potřebujete pomoct s výběrem, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám poradíme! Seženeme i knihy, které nemáme v nabídce, pokud jsou v Polsku k dispozici, kontaktujte nás a my uděláme maximum, abyste své knihy obdrželi co nejdříve!

Polski teatr po upadku komunizmu Lupa, Warlikowski, Klata

Kód: 3750
431 Kč
Zpravidla odesíláme do týdne
Můžeme doručit do:
5.11.2021

Autor: Śmiechowicz Olga

Nakladatelství: Wydawnictwo Naukowe PWN

Počet stran: 256

Vazba: Měkká

Rozměr: 145 x 205 mm

Rok vydání: 2018

ISBN: 9788301199401

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kniha ilustruje transformaci estetiky a funkce polského divadla po pádu komunismu na příkladu díla tří umělců. Prvním z nich je Krystian Lupa, který na konci 20. století získal status jednoho z nejvýznamnějších umělců nejen polského, ale také širšího evropského kulturního prostředí. Dalšími dvěma jsou Krzysztof Warlikowski a Jan Klata, nejtalentovanější studenti Lupy, kteří našli svůj vlastní hlas.

Každý z nich představuje zcela jiný způsob myšlení o umění divadla. Krystian Lupa své umělecké dílo zaměřil především na rakouskou a ruskou literaturu. Divadlo Krzysztofa Warlikowského je ovlivněno četbou starověkých textů a Williama Shakespearea. Jan Klata, režisér s výjimečnou představivostí, čerpá z pop kultury, aby hovořil o polské historii a mentalitě na prahu 21. století...

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.