Vážení zákazníci, během srpna se může doba vyřízení vaší objednávky prodloužit a může se stát, že nebudeme moct okamžitě reagovat na případné dotazy. Přesto uděláme vše pro to, abyste rozdíl v kvalitě našich služeb příliš nepocítili. Za vzniklou situaci se velice omlouváme.

Piaskowa góra

Kód: 5483
368 Kč –24 %
Piaskowa góra
368 Kč –24 % 279 Kč
Odesíláme do 10 pracovních dnů
Můžeme doručit do:
11.10.2023

Autor: Joanna Bator

Nakladatelství: Znak

Počet stran: 488

Vazba: Tvrdá

Rozměr: 145 x 210 mm

Rok vydání: 2018

ISBN: 9788324054459

Detailní informace

Detailní popis produktu

Na sídlišti Piaskowa Góra jsou středobodem ženy. Ze zapadlé vísky sem přijíždí Jadzia, které se podaří ještě na nádraží ukouznout. Zachytí ji však její budoucí manžel, jehož rodiče sem také přišli z východu. Jadzia jde k oltáři v šatech, které jsou ušité ze záclon po Němcích, a brzy se narodí dcera Dominika, která není podobná nikomu z rodiny a později je s matkou v neustálé konfrontaci, z níž je však babička štěstím bez sebe...

Nevšední rodinná sága, v níž můžeme sledovat sny, starosti i naděje tří generací žen na pozadí poválečné doby, éry budování socialismu až po nástup kapitalismu.

Román se dočkal výrazného ohlasu u polských čtenářů, následovalo volné pokračování a překlad do dalších jazyků (v češtině kniha vyšla pod názvem Pískový vrch)

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.