Vážení zákazníci, v poslední době evidujeme problémy s doručováním zásilek z Polska, momentálně tedy nemůžeme garantovat vyřízení objednávek do týdne. Přesto Vaše objednávky vyřizujeme v co nejkratší době. Za komplikace se velice omlouváme. Pokud potřebujete pomoct s výběrem, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám poradíme! Seženeme i knihy, které nemáme v nabídce, pokud jsou v Polsku k dispozici, kontaktujte nás a my uděláme maximum, abyste své knihy obdrželi co nejdříve!

Treblinka 43 Bunt w fabryce śmierci

Kód: 5366
371 Kč
Zpravidla odesíláme do týdne
Můžeme doručit do:
10.12.2021

Autor: Michał Wójcik 

Nakladatelství: Znak Literanova

Počet stran: 320

Vazba: Měkká

Rok vydání: 2019

ISBN: 9788324070275

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cena Newsweek za nejlepší knihu roku. Fascinující kniha o lidské psychice a postojích. Vrchol evropské literatury faktu.

Treblinku nebylo možné přežít. Nejúčinnější továrna na smrt v mašinérii holocaustu zabila tolik lidí, že nebylo dost půdy na pohřbení všech. Obří rošty na pálení těl se rychle ukázaly být příliš malé. Země krvácela. A přesto se zničení a ponížení lidé odvážili vzbouřit. 2. srpna 1943 způsobili ozbrojené a úspěšné povstání ve vyhlazovacím táboře. Větší a velkolepější než v Sobiborzu. Jak vypadalo spiknutí, když v Treblince byl sebemenší odpor ohrožen smrtí? Jak se vězňům podařilo vzít zbraň, zaútočit na stráže a uniknout? Pomohla AK povstalcům a proč jsou její zprávy plné rozporů? Mohli se uprchlíci spoléhat na pomoc Poláků? Kniha Michała Wójcika je neuvěřitelnou rekonstrukcí této málo známé a neuvěřitelné vzpoury. Příběh mimořádného hrdinství, víry, naděje a skutečnosti, že i v největším pekle se může stát zázrak.

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.