Ve dnech 13. 7. - 21. 7. nebudeme vyřizovat objednávky z důvodu dovolené, došlé objednávky pak vyřídíme v co nejkratší možné době. Za komplikace se velice omlouváme, jako omluvu přijměte slevový kód DOVOLENA a ušetřete 100 Kč při nákupu nad 450 Kč.

Treblinka 43 Bunt w fabryce śmierci

Kód: 5366
381 Kč
Odesíláme do 10 pracovních dnů
Můžeme doručit do:
29.7.2024

Autor: Michał Wójcik 

Nakladatelství: Znak Literanova

Počet stran: 320

Vazba: Měkká

Rok vydání: 2019

ISBN: 9788324070275

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cena Newsweek za nejlepší knihu roku. Fascinující kniha o lidské psychice a postojích. Vrchol evropské literatury faktu.

Treblinku nebylo možné přežít. Nejúčinnější továrna na smrt v mašinérii holocaustu zabila tolik lidí, že nebylo dost půdy na pohřbení všech. Obří rošty na pálení těl se rychle ukázaly být příliš malé. Země krvácela. A přesto se zničení a ponížení lidé odvážili vzbouřit. 2. srpna 1943 způsobili ozbrojené a úspěšné povstání ve vyhlazovacím táboře. Větší a velkolepější než v Sobiborzu. Jak vypadalo spiknutí, když v Treblince byl sebemenší odpor ohrožen smrtí? Jak se vězňům podařilo vzít zbraň, zaútočit na stráže a uniknout? Pomohla AK povstalcům a proč jsou její zprávy plné rozporů? Mohli se uprchlíci spoléhat na pomoc Poláků? Kniha Michała Wójcika je neuvěřitelnou rekonstrukcí této málo známé a neuvěřitelné vzpoury. Příběh mimořádného hrdinství, víry, naděje a skutečnosti, že i v největším pekle se může stát zázrak.

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.