Vážení zákazníci, v poslední době evidujeme problémy s doručováním zásilek z Polska, momentálně tedy nemůžeme garantovat vyřízení objednávek do týdne. Přesto Vaše objednávky vyřizujeme v co nejkratší době. Za komplikace se velice omlouváme. Pokud potřebujete pomoct s výběrem, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám poradíme! Seženeme i knihy, které nemáme v nabídce, pokud jsou v Polsku k dispozici, kontaktujte nás a my uděláme maximum, abyste své knihy obdrželi co nejdříve!

Barbarzyńska Europa

Kód: 2301
401 Kč –26 %
Barbarzyńska Europa
401 Kč –26 % 298 Kč
Zpravidla odesíláme do týdne
Můžeme doručit do:
5.11.2021

Autor: Karol Modzelewski

Nakladatelství: Iskry

Počet stran: 520

Vazba: Měkká

Rozměr: 150 x 235 mm

Rok vydání: 2004

ISBN: 9788324401819

Detailní informace

Detailní popis produktu

Když mluvíme o kořenech evropské civilizace, spojujeme je především s klasickou kulturou. Je ale třeba pamatovat, že ani ona nebyla jednotná. Kromě kultury římské a řecké zde byla také helénská, která s sebou přinesla prvky despotických tradicí starověkého Východu.

Tato kniha je unikátním pokusem o vykrslení evropských kořenů. Autor se vrací k dobám formování "barbarské Evropy" od 6. do 11. století. Vychází z právních pramenů, zejména tzv. barbarských zákoníků, skládá koncept rozvoje raných Slovanů a Germánů, ukazuje vliv antické kultury a římského práva na jejich svět a postupnou hlubokou sociální diferenciaci.

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.