Vážení zákazníci, rádi bychom upozornili na to, že doba vyřízení objednávky zatím stále ještě může trvat déle než týden. Berte proto termíny odeslání jako hrubě orientační. Pro více informací se na nás neváhejte obrátit. Děkujeme za pochopení.

Tatuażysta z Auschwitz

Kód: 3303
281 Kč –12 %
Tatuażysta z Auschwitz
281 Kč –12 % 248 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
13.7.2020

Autor: Heather Morris

Nakladatelství:  Marginesy

Počet stran: 320

Vazba: Měkká

Rok vydání: 2018

ISBN: 9788365973313

Detailní informace

Detailní popis produktu

Doposud nevypravovaný příběh z Osvětimi, který vychází ze skutečných událostí. Lale, slovenský Žid, který skončil v Osvětimi, dostal za úkol tetovat svým spoluvězňům na předloktí čísla, která nahradila jejich identitu. Díky svému postavení však získal privilegia, o kterých se jiným mohlo jenom zdát - měnil šperky a peníze zavražděných Židů za jídlo, díky němuž mnozí přežívali, což však bylo velice riskantní, protože kdyby byl prozrazen, byl by odsouzen na smrt. Díky němu mnozí přečkali věznění. A on na tomto bezútěšném místě našel také lásku - dívku, která také čekala na své tetování. Dívku, s níž, aniž by to tehdy tušili, měl později syna, který příběh potvrdil.

Heather Morris se v roce 2003 s Lalem seznámila a spřátelila - a to tak moc, že jí svěřil svůj příběh i své pocity, které za holocaustu prožíval, aby se o ně podělil s celým světem...

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.