Vážení zákazníci, v poslední době evidujeme problémy s doručováním zásilek z Polska, momentálně tedy nemůžeme garantovat vyřízení objednávek do týdne. Přesto Vaše objednávky vyřizujeme v co nejkratší době. Za komplikace se velice omlouváme. Pokud potřebujete pomoct s výběrem, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám poradíme! Seženeme i knihy, které nemáme v nabídce, pokud jsou v Polsku k dispozici, kontaktujte nás a my uděláme maximum, abyste své knihy obdrželi co nejdříve!

Tatuażysta z Auschwitz

Kód: 3303
281 Kč –20 %
Tatuażysta z Auschwitz
281 Kč –20 % 225 Kč
Zpravidla odesíláme do týdne
Můžeme doručit do:
10.12.2021

Autor: Heather Morris

Nakladatelství:  Marginesy

Počet stran: 320

Vazba: Měkká

Rok vydání: 2018

ISBN: 9788365973313

Detailní informace

Detailní popis produktu

Doposud nevypravovaný příběh z Osvětimi, který vychází ze skutečných událostí. Lale, slovenský Žid, který skončil v Osvětimi, dostal za úkol tetovat svým spoluvězňům na předloktí čísla, která nahradila jejich identitu. Díky svému postavení však získal privilegia, o kterých se jiným mohlo jenom zdát - měnil šperky a peníze zavražděných Židů za jídlo, díky němuž mnozí přežívali, což však bylo velice riskantní, protože kdyby byl prozrazen, byl by odsouzen na smrt. Díky němu mnozí přečkali věznění. A on na tomto bezútěšném místě našel také lásku - dívku, která také čekala na své tetování. Dívku, s níž, aniž by to tehdy tušili, měl později syna, který příběh potvrdil.

Heather Morris se v roce 2003 s Lalem seznámila a spřátelila - a to tak moc, že jí svěřil svůj příběh i své pocity, které za holocaustu prožíval, aby se o ně podělil s celým světem...

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.