Ve dnech 13. 7. - 21. 7. nebudeme vyřizovat objednávky z důvodu dovolené, došlé objednávky pak vyřídíme v co nejkratší možné době. Za komplikace se velice omlouváme, jako omluvu přijměte slevový kód DOVOLENA a ušetřete 100 Kč při nákupu nad 450 Kč.

Szata

Kód: 2916
239 Kč –4 %
Szata
239 Kč –4 % 229 Kč
Odesíláme do 10 pracovních dnů
Můžeme doručit do:
29.7.2024

Autor: Lloyd C. Douglas

Nakladatelství: Pax

Počet stran: 672

Vazba: Měkká

Rozměr: 125 x 195 mm

Rok vydání: 2014

ISBN: 9788321119601

Detailní informace

Detailní popis produktu

Román, který si našel své příznivce po celém světě. Poprvé vyšel v roce 1942, v anglicky mluvících zemích se ho prodalo ve 20. století více než tři miliony výtisků.

Děj se odehrává v první polovině 1. století v době Říše římské za vlády císaře Tiberia. Hlavní hrdina Marcellus je za trest poslán do Gazy jako velitel tamní římské posádky. Doprovázen věrným otrokem Demetriem si nejdřív musí získat respekt svých mužů, následně se přesunou do Jeruzaléma, kde má posádka zajistit klid během velikonočních svátků. V té době do Jeruzaléma přijíždí Ježíš a jeho příchod doprovází davy lidí. Marcellus je povinnen zúčastnit se soudního procesu, při němž nabude dojmu, že Ježíš neučinil nic zlého, a následně donucen spolu se svojí setninou Ježíše ukřižovat. Aby úkol vůbec dokázal vykonat, opije se a ve hře v kostky vyhraje Ježíšovo roucho, které je při večeři přinucen obléknout. To jím natolik otřese, že upadne do hluboké deprese a jenom díky Demetriovi se dostane domů a následně do Athén, kde se má uzdravit. Tam se projeví nejen veliká moc samotného roucha, ale Marcellus se navíc vydává po stopách Ježíše, čímž se jeho život dramaticky změní...

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.