Vážení zákazníci, v poslední době evidujeme problémy s doručováním zásilek z Polska, momentálně tedy nemůžeme garantovat vyřízení objednávek do týdne. Přesto Vaše objednávky vyřizujeme v co nejkratší době. Za komplikace se velice omlouváme. Pokud potřebujete pomoct s výběrem, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám poradíme! Seženeme i knihy, které nemáme v nabídce, pokud jsou v Polsku k dispozici, kontaktujte nás a my uděláme maximum, abyste své knihy obdrželi co nejdříve!

Przeminęło... jednak pozostało Od zakazanych piosenek do moralnego niepokoju. Nasze kino w latach 1944-1970 (tom 1 i tom 2)

Kód: 5360
566 Kč –35 %
Przeminęło... jednak pozostało
566 Kč –35 % 369 Kč
Zpravidla odesíláme do týdne
Můžeme doručit do:
2.11.2021

Autor: Mieczysław Wojtczak

Nakladatelství: Studio Emka

Počet stran: 1140

Vazba: Měkká

Rozměr: 150 x 227 mm

Rok vydání: 2019

ISBN: 9788366142046

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mieczysław Wojtczak, novinář, publicista, politický aktivista. Vystudoval žurnalistiku na Varšavské univerzitě. Spoluvedl studentský časopis Horyzonty, a následně pracoval v týdeníku Sygnały. Publikoval články o kultuře i články v tisku pro mládež. Poté odešel do polské tiskové agentury, kde jedenáct let řídil varšavskou pobočku a Politický bulletin PAP. V sedmdesátých letech byl prvním náměstkem ministra kultury a umění a zároveň šéfem polské „kinematografie“. Byl redaktorem týdeníku Wiadomości Kulturalne. Člen Asociace polských novinářů a Svazu polských spisovatelů. Zakladatel Fundacji Kultury Polskiej. Autor knih Kronika nie tylko filmowa (2004), Zdobywanie Moskwy (2006), O kinie moralnego niepokoju... i nie tylko (2009), Wielką i mniejszą literą. Literatura i polityka w pierwszym ćwierćwieczu PRL (2014), Teatr na scenie polityki 1944-1969 (2016). Získal mnoho ocenění, včetně medaile "Gloria Artis" a Zlatého odznaku "Zasłużony dla Warszawy".

Knihy popisují vývoj polské kinematografie - od sedmnácti kin, která vznikla v osvobozených oblastech východního Polska, v polovině roku 1945 to bylo už 230 aktivních kin. Několik fotoaparátů a manuální laboratoř. Toto byl počátek poválečn polsk kinematografie, hledající místo a cestu rozvoje v nových politických podmínkách. V roce 1945 vyrazila první doprovodná kina s přístroji přepravovanými ve vozech tažených koňmi. Film se začal dostávat do vesnic a malých měst a stal se důležitým prvkem demokratizace kultury.

Během 10 let poválečné kinematografie bylo natočeno 42 celovečerních filmů a během několika týdnů roku 1958 probíhala premiéra každých deset dní.

Dvousvazkové vydání, které přináší zajímavé informace o vývoji polsk kinematografie.

 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.