Vážení zákazníci, v poslední době evidujeme problémy s doručováním zásilek z Polska, momentálně tedy nemůžeme garantovat vyřízení objednávek do týdne. Přesto Vaše objednávky vyřizujeme v co nejkratší době. Za komplikace se velice omlouváme. Pokud potřebujete pomoct s výběrem, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám poradíme! Seženeme i knihy, které nemáme v nabídce, pokud jsou v Polsku k dispozici, kontaktujte nás a my uděláme maximum, abyste své knihy obdrželi co nejdříve!

Mam na imię Maryte

Kód: 7085
296 Kč
Zpravidla odesíláme do týdne
Můžeme doručit do:
2.11.2021

Autor: Alvydas Slepikas

Nakladatelství: Kolegium Europy Wschodniej

Počet stran: 184

Vazba: Měkká

Rozměr: 140 x 215 mm

Rok vydání: 2016

ISBN: 9788378931577

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jmenuji se Maryte - to je věta, kterou se šestiletá Renata naučila litevsky a kterou používala jako zaříkadlo proti všemu zlému. Přišla z Východního Pruska, dnešní Kaliningradské oblasti, a její smůlou je německá příslušnost. Po válce se ocitá v cizí zemi, kde získá nové jméno a novou identitu, ale především naději na nový život. Román přichází s tematikou tzv. vlčích dětí (wolfskinder), které dodneš žijí na území Litvy. V roce 2012 se stal senzací a litevskou knihou roku.

Autorovi se podařilo jednoduchým, přesto však básnicky jemným jazykem vylíčit, jak snadné bylo ztratit se v drsné zimě roku 1946.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.