Koronkowa robota Sprawa Gorgonowej

Kód: 2919
402 Kč
Odesíláme do 10 pracovních dnů
Můžeme doručit do:
29.4.2024

Autor: Cezary Łazarewicz

Nakladatelství: Czarne

Počet stran: 240

Vazba: Tvrdá

Rozměr: 133 x 215 mm

Rok vydání: 2018

ISBN: 9788380496439

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ta žena nikdy neměla jméno. Gorgonowa, tak ji nazývalo celé Polsko, které se zatajeným dechem sledovalo průběh největšího procesu meziválečné doby a vůbec v historii polského soudnictví. Byla obviněna z brutální vraždy sedmnáctileté Lusi, kterou měla spáchat v roce 1931. Od té chvíle se stala nejčernější z černých postav. Společnost ji okamžitě odsoudila, aniž by jí dala příležitost prokázat svoji nevinu. Ve vězení se jí potom v roce 1932 narodila dcera Ewa, jejíž narození bylo dlouho očekávanou a sledovanou událostí. Všichni ve vězení se z jejího příchodu na svět těšili, jenom matka prohlašovala, že narození za mřížemi dítě poznamená na celý život.

Po dlouhých letech pětaosmdesátiletá Ewa zahájila boj za prokázání neviny své matky. O osudné noci a vraždě Lusi vyprávěla tak, jako by vše viděla na vlastní oči. Věřila v nevinnost matky, ale nedokázala ji dokázat. Přicházela s novými teoriemi a v médiích se poprvé objevila otázka, jestli byla vražedkyní skutečně Gorgonowa, ale také, co se s ní stalo po propuštění z vězení v roce 1939.

Cezary Łazarewicz se vrací zpátky v čase a znovu prochází proces nejen proto, aby zrekonstruoval okolnosti samotné vraždy, ale především aby představil dobu jako takovou...

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.