Pokud potřebujete pomoct s výběrem, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám poradíme! Seženeme i knihy, které nemáme v nabídce, pokud jsou v Polsku k dispozici, kontaktujte nás a my uděláme maximum, abyste své knihy obdrželi co nejdříve!

Listy 1958-1997

Kód: 5321
413 Kč
Momentálně nedostupné

Autor: Błoński Jan, Miłosz Czesław

Nakladatelství: Słowo/obraz/terytoria

Počet stran: 352

Vazba: Měkká

Rok vydání: 2019

ISBN: 9788379081332

Detailní informace

Detailní popis produktu

Seznámí se v zimě roku 1956 v Paříži. Czesław Miłosz, později laureát Nobelovy ceny za literaturu, je již emigrantem. O několik let dříve si vybral svobodu, kvůli které napsal hlasitý esej o zotročení intelektuálů komunismem (Zniewolony umysł). Především je však básníkem, autorem Trzech zim, Ocalenia, Traktatu moralnego, Przybosia; považovaným za největšího polského básníka tohoto období. Téměř o dvacet let mladší Jan Błoński, absolvent polonistiky v Krakově a student Kazimierza Wyki, přichází do Francie jako mladý, velmi nadějný kritik. V roce 1960 se stane učitelem polského jazyka a kultury na Sorbonně v Paříži a později bude mnohokrát hostujícím profesorem literatury ve Francii.

Toto jejich první setkání vyústí v přátelství, které bude trvat více než půl století. Díky němu vznikly dopisy, ve kterých oba vedou fascinující dialog na téma změn v kultuře 20. století, "polskosti", moderní poezie, novodobých dějin nebo místa literatury v poválečné realitě.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.