Vážení zákazníci, v poslední době evidujeme problémy s doručováním zásilek z Polska, momentálně tedy nemůžeme garantovat vyřízení objednávek do týdne. Přesto Vaše objednávky vyřizujeme v co nejkratší době. Za komplikace se velice omlouváme. Pokud potřebujete pomoct s výběrem, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám poradíme! Seženeme i knihy, které nemáme v nabídce, pokud jsou v Polsku k dispozici, kontaktujte nás a my uděláme maximum, abyste své knihy obdrželi co nejdříve!

Jerzy Popiełuszko Prawda przeciw totalitaryzmowi

Kód: 6116
230 Kč
Zpravidla odesíláme do týdne
Můžeme doručit do:
25.5.2022

Autor: Bernard Brien

Nakladatelství: WAM

Počet stran: 144

Vazba: Měkká

Rok vydání: 2018

ISBN: 9788327714558

Detailní informace

Detailní popis produktu

S osobou kněze Popiełuszka se Brien seznámil během své cesty do Polska v roce 2012. Jeho příběh ho natolik oslovil, že ho přijal za patrona svého kněžského povolání. Po několika měsících byl pozván do nemocnice v Créteilu, kde měl udělit svátost pomazání muži umírajícímu na rakovinu krve. Na závěr se pomodlil za svatořečení kněze Popieluszka a v duchu připojil: „Poslyš, Jiří, je 14. září, máme oba narozeniny, tak jestli máš něco udělat pro našeho bratra Francoise, je na to ten pravý den!“ Druhý den mu volala zdravotní sestra z nemocnice, aby mu oznámila, že pacient stojí v koupelně, je oholený a chce jít domů. Po několika dnech museli i lékaři přiznat, že rozsáhlá rakovina zmizela. Díky zázraku ve Francii mohl být započat proces svatořečení polského kněze.

Otec Jerzy Popiełuszko nejen, že zemřel jako mučedník, ale stal se také duchovní oporou hnutí Solidarność, a proto rovněž trnem v oku komunistickému režimu. Jako nepohodlný byl tedy odstraněn - zavražděn v říjnu roku 1984, kdy mu bylo pouhých sedmatřicet let. Těsně před svojí násilnou smrtí pronesl rozjímání boletného růžence, která odhalují hloubku jeho křesťanských postojů, ale rovněž prorocké vnímání znamení doby...

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení