Vážení zákazníci, v poslední době evidujeme problémy s doručováním zásilek z Polska, momentálně tedy nemůžeme garantovat vyřízení objednávek do týdne. Přesto Vaše objednávky vyřizujeme v co nejkratší době. Za komplikace se velice omlouváme. Pokud potřebujete pomoct s výběrem, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám poradíme! Seženeme i knihy, které nemáme v nabídce, pokud jsou v Polsku k dispozici, kontaktujte nás a my uděláme maximum, abyste své knihy obdrželi co nejdříve!

Baronowa jazzu

Kód: 7290
322 Kč
Zpravidla odesíláme do týdne
Můžeme doručit do:
5.11.2021

Autor: Hannah Rothschild

Nakladatelství: Czarne

Počet stran: 256

Vazba: Tvrdá

Rok vydání: 2014

ISBN: 9788375367942

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pannonica Rotchild měla zdánlivě všechno - vznešený původ, milující rodinu i obrovské bohatství. To všechno ale opustila, když poprvé uslyšela skladbu v podání jazzové legendy Theloniouse Monka. Jako očarovaná zanechala vše a vydala se do Států, aby geniálního jazzmana vyhledala. Newyorská smetánka ji sice mezi sebe nepřijala, ale hudebníci ano - nabídli jí svoje přátelství a otevřenost a našli v ní inspiraci a podporu. Její kabriolet stával před jazzovými kluby, kde trávila všechen svůj čas. S pošramocenou pověstí, ale spokojená. O Monka pečovala s láskou až do jeho smrti v roce 1982.

Kniha je nejen skvělým portrétem Nicy Rotschild, ale rovněž doby, v níž žila, a celé generace Rotchildů, která opustila rodinnou bankéřskou tradici. Jde o neuvěřitelný pohled na historii jejich rodu - století, kdy na jednu stranu byli pronásledováni nacisty, na druhou stranu představovali finanční podporu vlád i válek. A to vše na pozadí strhujícího života jedné z nich...

 

 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.